Фен на бейзбола поема посолството у нас | 03.06.2026 00:00 | Телеграф | стр. 4

От Белия дом обявиха номинацията за нов посланик на Съединените щати у нас.
Това се случва, след като година и половина постът беше вакантен. Досега американското посолство се ръководеше от временно управляващия (шарже д'афер) Мартин Мак-дуъл. Сега администрацията на президента Доналд Тръмп номинира републиканеца Дъглас „Дъг" Холдър. Това ще е първият пост, който Холдър заема в полето на дипломацията.
Био
Публичната информация за новия дипломат е оскъдна. Роден е на 7 декември 1964 г. в щата Джорджия. Завършва политически науки в университета в Тенеси през 1990-а. В качеството си на председател на Студентския съвет посреща президента Буш-стар-ши по време на посещението му в университета.
Според визитката му в сайта на компанията The Legis Group след завършването си работи в индустрията за производство на пластмаса в южния щат Тексас. През 97-а се премества във Флорида, за да работи в сферата на имотните сделки.
Между 2006 и 2014 г. той е член в Камарата на представителите във Флорида от Републиканската партия. През 2018 г. се кандидатира и за щатския сенат, но губи още на вътрешните избори в партията. Според статията за Холдър в Уикипедия той заявява това си намерение 6 години по-рано - през 2013 г. На въпрос относно решението му той отбелязва, че ако го чака състезание, по-добре да започне подготовката по-рано.
Холдър е активен в социалните мрежи. От профилите му става ясно, че има две дъщери и че е фен на спортове като хокей и бейзбол. В тях освен партийната му принадлежност са застъпени и финансиране на каузи чрез публично набиране на средства. Сайтът The Sofia Globe посочва, че той е член и на Националната стрелкова асоциация в Щатите.
Търговия
Според публичните регистри Дъг Холдър управлява собствена фирма за търговия с имоти. Освен това той е основател и партньор в The Legis Group. Компанията се състои от 6 души, които се занимават с лобизъм за избрани на местно ниво политици.

Виж
Виж цяла страница